Ježíš


Protože jsi zachoval mé slovo a vytrval, zachovám tě i já v hodině zkoušky, která přijde na celý svět a prověří obyvatele země.
Zj 3,10

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Promluva P. Pavla Havláta o Letnicích 2011

Společenství pro Ježíše

...že jenom v Bohu a zákonu Jeho Lásky je pravá svoboda. Anarchie, která se vydává za největší lidskou svobodu, je největší znásilnění a znetvoření svobody člověka...

 

 

        

… je to krása. Děkujeme Bohu za to, že nám ukázal cestu životem. Jak řekl hezky svatý otec Benedikt, že jenom v Bohu a zákonu Jeho Lásky je pravá svoboda. Anarchie, která se vydává za největší lidskou svobodu, je největší znásilnění a znetvoření svobody člověka. Takže když někdo nedbá na žádné zákony, extrém jsou satanisté,  ale potom celá ta moderní doba, děláme si co chceme, nikdo mi do toho nebude mluvit, to je znásilnění svobody a vede to do zkázy. Krásně jsme to viděli v 1. čtení. Jakoby záměrně ta dnešní vigilie v 1. čtení (pozn. Genesis 11,1-9) ukazuje svět bez Boha. My se blýskneme, my si postavíme tu věž (Babylonskou), my se zajistíme, s vlastními silami to zvládneme, je to všechno v pohodě. A skončilo to totálním krachem. Ti lidé se nakonec od sebe vzdálili, celé jim to spadlo. Úplně klasický obraz moderní společnosti a úsilí člověka bez Boha. Často o tom mluví svatý otec Benedikt. Je v tom staré pokušení „budete jako Bůh“. Všechno zvládneme, můžeme vytvořit jakoukoliv energii, a budeme klonovat zvířata a lidi, a budeme určovat, kdo se narodí a kdo se nenarodí, budeme určovat kdo má kdy zemřít a kdo ne, všechno zvládneme. Budeme stavět na měsíci, zavčasu si tam kupte pozemek. Všechno bude. Všechno uděláme. A jak to dopadá… Všichni lidé si naříkají, nezvládají v tomto světě žít. Je to slepá ulička člověk bez Boha, který chce být jako Bůh a všechno sám zvládnout a zařídit… A to neříkám proto, abych si naříkal. Ale je to pravda, která vychází z Božího slova a z dějin spásy. A jedině když člověk se obrátí k Bohu s prosbou o pomoc, kajícně, s důvěrou v Jeho Lásku, tak je zachráněn. Takže Bohu díky za to slavení Letnic jako dar desatera (konec první části).   

 

Zobrazeno 33222x od 20. 06. 2011
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 2673x, aktuálně 3.01 bodů

Litujeme, ale nulou mají právo hodnotit pouze lidé, kteří jsou ochotni vydat své svědectví.
Pošlete-li své svědectví, budete mít právo dále hodnotit.
Jeden ze článků jste nulou hodnotili dne 02. 04. 2023. (IP: 3.236.209.138)
Sponzor překladu
M M M, M
M
M
IČ: M
M
M
M, M, M M
tel.: M
M M
_ _ _, _
_
_
IČ: _
_
_
_, _, _ _
tel.: _
_ _
Kategorie
Ostatní (32)
Zázraky (1)
Zjevení (1)
O kurzu Filip (1)
Okultismus (5)
Povzbuzení víry (19)
Boží zásah (11)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (1)
Dary Ducha svatého (3)
Osobní zkušenost s Boží láskou (12)
Satanismus a jeho projevy (4)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke článku